Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Łazienka dla najmłodszych

Łazienka dla najmłodszych

Jeśli marzy nam się łazienka dostosowana do potrzeb naszych pociech, najlepiej urządzić ją tak, aby można było łatwo i bez większych kosztów wprowadzać wszelkie zmiany.

Dobrym rozwiązaniem, które ożywi każde wnętrze, będzie zastosowanie tapety. Można wybrać coś bardzo dziecięcego, ale również bardziej stonowane motywy, których nie będziemy musieli często zmieniać. Może to być bajkowy motyw lub marynistyczny akcent, który pozostanie z nami na dłużej. Tapeta to świetny pomysł również ze względu na łatwość w jej likwidowaniu czy wymienianiu.

Możemy również pomalować ścianę tak zwaną farbą tablicową, aby stworzyć miejsce na rysunki dzieci. Taką farbę bardzo szybko można usunąć, a przez kilka lat może ona stanowić naprawdę oryginalną i ciepłą ozdobę.

Aby stworzyć łazienkę, która będzie rosła wraz z dziećmi, warto wcześniej stworzyć jej dokładny projekt. Lekkość w pomieszczeniu możemy uzyskać między innymi dzięki zamontowaniu podwieszanych urządzeń (takich jak sedes czy bidet, a nawet umywalka). Zamontowanie sprzętów łazienkowych w taki sposób sprawia, że zyskujemy niezbędną przestrzeń.


Możemy się również zdecydować na przewagę stonowanych materiałów (takich jak drewno, czy białe wykończenia), których nie będziemy musieli zmieniać przy każdej mniejszej zmianie aranżacji wnętrza. Warto wybrać materiały, które imitują drewno, ponieważ są dużo bardziej trwałe i odporne na wilgoć. Cała aranżacja takiej łazienki powinna umożliwiać łatwe i szybkie wprowadzanie zmian, dlatego warto zdecydować się na trwałe i odporne wykończenia.
Data publikacji: 02.07.2014

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również