Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Przybory łazienkowe- gdzie jest ich miejsce?

Przybory łazienkowe- gdzie jest ich miejsce?

Łazienka to miejsce przepełnione różnego rodzaju akcesoriami, od kosmetyków po ozdobne bibeloty. Jak je uporządkować, aby nie stwarzały niepotrzebnego chaosu?

Aby nieco usprawnić wszelkie działania w łazience, potrzebny jest porządek. Niezbędne do tego będą różnego rodzaju pomocnicze narzędzia takie jak mydelniczki, koszyczki i pudełka na małe drobiazgi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy nie tylko dodatkową przestrzeń, ale i niepowtarzalny styl w naszej łazience. Jeśli chodzi o kombinacje aranżacyjne, możemy zacząć od najdrobniejszych rzeczy, takich jak fantazyjne powieszenie ręczników. Możemy na przykład zamontować ozdobne haczyki pasujące do całej łazienki bądź użyć wieszaka w postaci stojaka (to rozwiązanie do nieco większych przestrzeni).

Jeśli chodzi o akcesoria kąpielowe, najlepszym miejscem na ich przechowywanie będą kosze- możemy wybrać takie w jednym kolorze, jak i kontrastujące ze sobą, o rożnej wielkości i kształcie półeczek. Wszystko zależy od naszych upodobań.


Szczoteczka i pasta do zębów zazwyczaj znajdują się w kubeczku postawionym na umywalce. Innym rozwiązaniem może być podwieszana półeczka znajdująca się tuż nad zlewem, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnej wilgoci tak często dostającej się do tych przyborów.

Papier toaletowy nie powinien znajdować się w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, czyli na przykład na pralce. Powinniśmy zawieszać go na specjalnej rączce lub stawiać na półce w pobliżu muszli ustępowej.

Jeśli chodzi o nieco bardziej eleganckie akcesoria takie jak flakoniki perfum, biżuterię, czy kosmetyki, możemy je wyeksponować, nie stwarzając przy tym niepotrzebnego bałaganu. Możemy ją umieścić na różnego rodzaju półkach znajdujących się w łazience.Różnego rodzaju środki chemiczne, czy zapasowe rolki papieru powinny znajdować się raczej wewnątrz szafek łazienkowych. Jeśli w domu przebywają małe dzieci, powinniśmy wybierać raczej szafki umieszczone wysoko lub takie, które ciężko jest otworzyć.

Odpowiednie dbanie o łazienkę oraz usuwanie na bieżąco niepotrzebnego bałaganu sprawią, że każda, nawet najmniejsza toaleta, będzie wyglądała czysto i elegancko.
Data publikacji: 02.07.2014

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również